فروش ویژه 4
فروش ویژه 3
فروش ویژه 2
فروش ویژه 1
خیابان لاله زار ، یادمانی قدیمی
خیابان لاله زار ، یادمانی قدیمی
می گویند،ناصرالدین شاه قاجار پس از بازگشت از سفر اول فرنگستان به خیال ساخت خیابانی مانند «شانزه‌لیزه» در تهران یا به قولی «دارالخلافه» افتاد .بنابر این دستور داد که از میان باغ مصفای لاله‌زار خیابانی بکشند و زمین‌های اطراف خیابان را هم بین «نزدیکان درگاه» تقسیم کنند.
لاله‌زار زمانی نماد نوگرایی و هنر ایران بود و «شانزه‌لیزهٔ تهران» لقب گرفته بود. بسیاری از تئاترها، رستوران‌ها، تجارتخانه‌ها، خیاط خانه‌ها، سینماها و فروشگاه‌های معروف ایران در این خیابان قرار داشتند.
در رژیم گذشته، درابتدای خیابان لاله‌زار از سوی میدان توپخانه، مغازه‌ی پیرایش قرار داشت که به سبب عرضه پوشاک مد روز درتهران شهرت داشت. روبه‌روی این مغازه هم کافه قنادی لاله‌زارواقع شده بود.امروزه لاله‌زاربیشتر به محل فروش لوازم برقی تبدیل شده است .
محدوده این خیابان درسال های اخیر، از جنوب به میدان توپخانه (امام خمینی)، از شمال به خیابان انقلاب، از شرق به چهارراه سیدعلی و از غرب به خیابان فردوسی متصل است.
جالب و دیدنی
  • کویر شهداد

    کویر شهداد در استان کرمان یکی از زیباترین مکانهای کویری و بکر ایران بلکه جهان است کویر شهداد گرمترین نقطه روی کره ی زمین است با سفر به کویر شهداد به سرزمین کلوتهای اسرار آمیز که در حدود 20 هزار سال پیش تشکیل شده اند آشنا خواهید شد این کلوتهای زیبا هم ...
  • قدیمی ترین شهر ایران

    قدینی ترین شهر ایران شهر سوخته ی زایل در استان سیستلن و بلوچستان است از بقایای بدست آمده در این شهر تمدنی بالغ بر7000 سال تخمین زده شده است اشیای با ارزش زیادی از این شهر بدست امده است از جمله چشم مصنوعی واولین انیمیشن جهان و همچنین اولین تخته نرد دن ...