فروش ویژه 4
فروش ویژه 3
فروش ویژه 2
فروش ویژه 1
خیابان لاله زار ، یادمانی قدیمی
خیابان لاله زار ، یادمانی قدیمی
می گویند،ناصرالدین شاه قاجار پس از بازگشت از سفر اول فرنگستان به خیال ساخت خیابانی مانند «شانزه‌لیزه» در تهران یا به قولی «دارالخلافه» افتاد .بنابر این دستور داد که از میان باغ مصفای لاله‌زار خیابانی بکشند و زمین‌های اطراف خیابان را هم بین «نزدیکان درگاه» تقسیم کنند.
لاله‌زار زمانی نماد نوگرایی و هنر ایران بود و «شانزه‌لیزهٔ تهران» لقب گرفته بود. بسیاری از تئاترها، رستوران‌ها، تجارتخانه‌ها، خیاط خانه‌ها، سینماها و فروشگاه‌های معروف ایران در این خیابان قرار داشتند.
در رژیم گذشته، درابتدای خیابان لاله‌زار از سوی میدان توپخانه، مغازه‌ی پیرایش قرار داشت که به سبب عرضه پوشاک مد روز درتهران شهرت داشت. روبه‌روی این مغازه هم کافه قنادی لاله‌زارواقع شده بود.امروزه لاله‌زاربیشتر به محل فروش لوازم برقی تبدیل شده است .
محدوده این خیابان درسال های اخیر، از جنوب به میدان توپخانه (امام خمینی)، از شمال به خیابان انقلاب، از شرق به چهارراه سیدعلی و از غرب به خیابان فردوسی متصل است.
جالب و دیدنی
  • قزوین شهر ترانزیتی شمال به جنوب

    قزوین این شهر زیبا در همجواری به استان البرز ونزدیکی تهران و همسایگی استان زیبای گیلان می تواند مکان گردشگری خوبی برای سفر باشد فزوین با داشتن مکانهای تاریخی زیادی همانند قلعه های اسماعیلییان وآب انبارها و وجود غارها وچشمه ها و باغات میوه ی زیاد وباز ...
  • پارک جنگلی سراوان

    پارک جنگلی سراوان از قدیمی ترین عرصه های جنگلی گیلانِ که به خاطر گونه های متنوع گیاهی که دارد در سطح کشور و حتی جهان کم نظیرِلست. ابتدای ورودی پارک جنگلی سراوان یک آبگیر کوچک دارد که فوق العاده زیباست. یک سکوی چوبی برایش ساختند و دو قایق قو شکل هم بر ...