فروش ویژه 4
فروش ویژه 3
فروش ویژه 2
فروش ویژه 1
خیابان لاله زار ، یادمانی قدیمی
خیابان لاله زار ، یادمانی قدیمی
می گویند،ناصرالدین شاه قاجار پس از بازگشت از سفر اول فرنگستان به خیال ساخت خیابانی مانند «شانزه‌لیزه» در تهران یا به قولی «دارالخلافه» افتاد .بنابر این دستور داد که از میان باغ مصفای لاله‌زار خیابانی بکشند و زمین‌های اطراف خیابان را هم بین «نزدیکان درگاه» تقسیم کنند.
لاله‌زار زمانی نماد نوگرایی و هنر ایران بود و «شانزه‌لیزهٔ تهران» لقب گرفته بود. بسیاری از تئاترها، رستوران‌ها، تجارتخانه‌ها، خیاط خانه‌ها، سینماها و فروشگاه‌های معروف ایران در این خیابان قرار داشتند.
در رژیم گذشته، درابتدای خیابان لاله‌زار از سوی میدان توپخانه، مغازه‌ی پیرایش قرار داشت که به سبب عرضه پوشاک مد روز درتهران شهرت داشت. روبه‌روی این مغازه هم کافه قنادی لاله‌زارواقع شده بود.امروزه لاله‌زاربیشتر به محل فروش لوازم برقی تبدیل شده است .
محدوده این خیابان درسال های اخیر، از جنوب به میدان توپخانه (امام خمینی)، از شمال به خیابان انقلاب، از شرق به چهارراه سیدعلی و از غرب به خیابان فردوسی متصل است.
جالب و دیدنی
  • زیباترین مکان های دنیا

    یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین مکانهای دنیاخیابان مک دوگال در ایالت نیو ساوت ولز پر جمعیت ترین ایالت استرالیا است که در فصل بهار یکی از زیباترین مکانهای دنیا است که بودن در آنجا همانند سفر در بهشت گلها است. ...
  • خیابان لاله زار ، یادمانی قدیمی

    می گویند،ناصرالدین شاه قاجار پس از بازگشت از سفر اول فرنگستان به خیال ساخت خیابانی مانند «شانزه‌لیزه» در تهران یا به قولی «دارالخلافه» افتاد .بنابر این دستور داد که از میان باغ مصفای لاله‌زار خیابانی بکشند و زمین&zw ...